רועה גרמני

פצע בעור לכלב הוט ספוט

גזע הרועה גרמני יכול לסבול לעיתים ממחלת עור המוכרת כהוט ספוט שנראה כפצע בעור עם הפרשות.

פצע בעור הכלב המוכר כהוט ספוט, הידוע גם בשם "דרמטיטיס" לחות חריפה בעור, מחלת עור שדי שכיח שיכול להשפיע על כלבים מסוג רועה גרמני.

אזור העור דלקתי, מגורה ונגוע שבדרך כלל מלווה בגירוד עז ואי נוחות ואופייני בהפרשות בצבע לבן.
נקודות חמות יכולות להופיע בפתאומיות ולהתקדם במהירות אם לא מטפלים בהן.

להלן מידע על הוט ספוט בכלבים אשר נגרמות מתוצאה של:

אלרגיות: כלבים עלולים לפתח נקודות חמות כתוצאה מתגובה אלרגית למזון, פרעושים, אלרגנים סביבתיים (כגון אבקה או קרדית אבק), או חומרים מגרים ממגע.

לחות ולחות: תנאי מזג אוויר חמים ולחים יכולים לתרום להתפתחות נקודות חמות, שכן הלחות העודפת יכולה ליצור סביבה אידיאלית לגידול חיידקים.

גירויים או פציעות בעור: כל גירוי או פגיעה בעור, כגון עקיצות חרקים, חתכים או שריטות, עלולים להוביל לנקודות חמות אם הכלב מלקק או שורט יתר על המידה את האזור הפגוע.

טיפוח לקוי: כלבים בעלי פרווה ארוכה או צפופה, במיוחד כאלה שאינם מטופחים כראוי או בעלי מחצלות, נוטים יותר לנקודות חמות מכיוון שלחות וחיידקים עלולים להילכד על העור.

תסמינים:

נגעי עור אדומים, דלקתיים ולחים.

גירוד, ליקוק ולעיסה באזור הפגוע.

נשירת שיער סביב הנקודה החמה.

כאב או אי נוחות.

ריח רע  מאוד מהאזור הנגוע.

היווצרות של גלדים או קרום.

טיפול:

אם אתה חושד שלכלב שלך יש הוטספוט, יש לנות מיד לוטרינר לאבחון וטיפול נכון.
הווטרינר עשוי לבצע בדיקה גופנית ואולי להמליץ על בדיקות נוספות כדי לשלול את הסיבות הבסיסיות. אפשרויות הטיפול עשויות לכלול:

גילוח וניקוי האזור הפגוע: הפרווה סביב הנקודה החמה מגולחת בדרך כלל כדי לחשוף את העור לזרימת אוויר טובה יותר. לאחר מכן מנקים את האזור בעדינות בעזרת תמיסת חיטוי עדינה להסרת חיידקים ופסולת. בדרך כלל על ידי יוד נוזלי

תרופות מקומיות: וטרינרים עשויים לרשום משחות או תרסיסים מקומיים המכילים אנטיביוטיקה, קורטיקוסטרואידים או תרופות אחרות כדי להפחית דלקת, לשלוט בזיהום ולקדם ריפוי.

אנטיביוטיקה וסטרואידים: במקרים מסוימים, נדרש לתת אנטיביוטיקה דרך הפה ככדור, לעיתים נדירות גם תוספת של תרופות אחרות כגון סטרואידים כדי לטפל בזיהום הבסיסי או בתגובה אלרגית הגורמת לנקודה החמה.

צווארון או ביגוד מגן: כדי למנוע מהכלב טראומה נוספת של האזור הפגוע באמצעות ליקוק או גירוד, ניתן להמליץ על קולר (צווארון) או ביגוד מגן.

הבעיה הגדולה בהוטספוט שמקרה ולא מטפלים בה תרופתית ובהקדם היא מתפשטת מהר מאוד ולא עוצרת.

זיהוי וטיפול בגורם הבסיסי: אם הנקודות החמות חוזרות על עצמן או נגרמות מאלרגיות, חיוני לזהות ולטפל בגורם הבסיסי כדי למנוע התלקחויות עתידיות. זה עשוי להיות כרוך בשינויים תזונתיים, הדברת פרעושים, שינויים סביבתיים או אמצעים אחרים.

זכרו, טיפול וטרינרי בזמן חיוני לניהול יעיל של נקודות חמות ולמניעת סיבוכים.

פצע בעור לכלב / הוט ספוט

הוט ספוט לרועה גרמני
פצע בעור הכלב עם הפרשות הוט ספוט
הוט ספוט לכלב

שותפים עסקיים

יבגני הובלות עובדת בשיתוף פעולה עם חברות וספקים בתחומים שונים.
מעוניינים לבצע שת"פ עם יבגני?
השאירו פרטים ויבגני ידבר איתכם אוטוטו.

הצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לאלפי חברים עוקבים אחר קבוצת הפייסבוק שלנו
"רועה גרמני ישראל"

הקבוצה הגדולה ביותר לגזע לרועה  גרמני